Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Międzyprzedszkolny Konkurs Bajkowy „W Krainie Baśni i Bajki”

27 maja, w naszym przedszkolu odbyła się VIII edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Bajkowego „W Krainie Baśni i Bajki”. W tym roku tematem konkursu były legendy polskie. W zmaganiach uczestniczyły dwuosobowe drużyny z pięciu gminnych przedszkoli: Gminnego Przedszkola Nr 1 w Trzciance, Gminnego Przedszkola Nr 2 w Trzciance, Gminnego Przedszkola Nr 3 w Trzciance, Gminnego Przedszkola Nr 4 w Trzciance oraz Gminnego Przedszkola w Siedlisku.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Dominika Wiśniewska - zastępca burmistrza Trzcianki, Wioletta Kasztelan - pracownik Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance i Ewa Jaroszyńska - pracownik Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance
Konkurencje konkursowe obejmowały rozwiązywanie zagadek, rozpoznawanie legend po przeczytaniu ich fragmentów oraz ułożeniu obrazka z części i rozpoznaniu z jakiej legendy pochodzi ilustracja.
Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą, a wyrównana rywalizacja, pełna pozytywnych emocji dostarczyła mnóstwa radości i satysfakcji małym ekspertom w dziedzinie znajomości legend oraz ich bohaterów.
I miejsce zajęło Gminne Przedszkole Nr 2, II – Gminne Przedszkole Nr 1, a III – Gminne Przedszkole Nr 4.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!
Relacja 2019-06-05, 20:40 | autor: Agnieszka Wąchnicka